Представники владних структур Жидачівщини хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого Українського воїна Михайла Березки

berezka Сьогодні, 12 червня, перший заступник голови Жидачівської райдержадміністрації Василь Татарин, розпочинаючи нараду із керівниками відділів, управлінь та районних служб, яка відбулася за участю голови Жидачівської районної ради Ігоря Коса, нагадав всім, що 10-11 червня у Жидачівському районі були Днями жалоби за загиблим в зоні АТО Українським воїном Михайлом Березкою. Полеглого Героя похоронили вчора, 11 червня, в с. Бринці-Церковні Жидачівського району – мальовничому куточку Жидачівщини, неподалік залізничної станції Вибранівка.

Василь Татарин запропонував учасникам наради хвилиною мовчання вшанувати пам’ять полеглого бійця АТО Михайла Березки. Він також висловив слова вдячності представникам духовенства, воїнам АТО, місцевій громаді с. Бринці-Загірні, старості Вибранівського старостинського округу Роману Зошію, міському голові м. Ходорова об’єднаної територіальної громади Олегу Коцовському, голові Асоціації місцевих рад „Ради Жидачівшини” Софії Ткач, жителям населених пунктів району, громадським активістам й всім небайдужим людям за гідне вшанування Героя, за підтримку рідних загиблого бійця АТО.

Було також наголошено на важливості вже у найближчі дні надати всю необхідну підтримку  рідним загиблого, адже його родина належить до числа соціально вразливих, яка потребує невідкладної допомоги в покращенні умов проживання, матеріальної підтримки, в оздоровленні, в процесі оформлення документів щодо забезпечення соціальних гарантій сім’ям загиблих учасників АТО та ін.

Зазначимо також, що перебуваючи цього дня в Польщі, неподалік Перемишля, на вшануванні пам’яті полгеглих вооїнів УГА, УНР,  у своєму виступі голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка згадав про те, що в ці хвилини на Львівщині, у Жидачівському районі, прощаються із новітнім Героєм України, із загиблим Українським воїном  Михайлом Березкою.

На церемонію прощання із загиблим захисником України у с. Бринці-Церковні зібралися сотні людей цього невеличкого села й навколишніх сіл. Було багато байових побратимів Героя – воїнів АТО Жидачівщини та інших районів Львівщини.

У Бринці-Церковні приїхали, щоб вшанувати Героя,  директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк, перший заступник голови Жидачівської РДА Василь Татарин, голова Жидачівської районної ради Ігор Кос, міський голова м. Ходорова об’єднаної територіальної громади Олег Коцовський, депутати районної ради, представники місцевих громад, голова громадської ради при Жидачівській РДА Наталія Мелех, керівники структурних підрозділів РДА, представники Ходорівської ОТГ.

Чин поховання Українського Героя очолив Преосвященний Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийський, який постійно перебуває на Сході України в якості військового капелана й спілкується із захисниками України.

10 червня, в обідню пору, сотні людей вийшли на вулиці населених пунктів Львівщини, Жидачівського району, щоб вклонитися полеглому Герою, зустрічаючи скорботний кортеж, який прямував до рідного села Бринці-Церковні, на мальовничих пагорбах якого красується величний храм, звідки відкриваються чудові краєвиди. Саме тут зростав й мужнів Михайло Березка, залишившись ще в дитячі роки сиротою через смерть батька. Йому довелось швидко дорослішати, мужніти й брати відповідальність на себе у вирішенні багатьох життєвих проблем.

Ми спілкувалися із бойовим побратимом Михайла Березки – Олександром Лагодиком, який  розповів, що познайомився із загиблим Героєм на східних рубежах України. Михайло вирізнявся надзвичайною працьовитістю, військовою дисципліною, не міг ні хвилини дармувати. В період певного бойового затишшя він постійно укріплював наші бойові позиції, які в районі Катеринівки для російських окупантів були як кісткою в горлі, адже вони є  хорошим плацдармом для визволення українських земель Донбасу і Луганщини. Окупанти туди завжди сунуть й гинуть десятками. Із сльозами на очах бойовий побратим говорив, що ворог отримає гідну відплату за смерть Михайла Березки, який загинув під час мінометного обстрілу 8 червня 2017 року.

Звертаючись до сотень людей, Преосвященний Владика Богдан Манишин зауважив,. що Михайло Березка багато не встиг зробити у цьому житті. Всі повинні зберегти пам’ять про нього, кожен  з нас щось має змінити  в цьому житті, любити Україну вчинками і ділами. І прийде  той час, що прийдеться зустрітися із загиблими воїнами і вони або ж заглянуть нам прямо у вічі або ж відвернуть погляд. Михайло хотів чогось більшого досягнути, але не зміг. Він залишив це для кожного з нас живих, щоб ми довершили його справу.

Під зворушливу мелодію „Пливе кача по Тисині” тіло Героя винесли із храму бойові побратими. На пагорбі, зовсім поруч розташований місцевий цвинтар, долини і пагорби осявало літнє сонце. Сотні людей провели в останню дорогу загиблого Героя України. Над мальовничими пагорбами линули зворушливі прощальні слова із загиблим бійцем АТО. Зворушливу тишу сколихнула почесна сальва на честь Героя, сотні людей із сльозами на очах виконували Гімн України „Душа й тіло ми положим за нашу свободу...” А в небесах над могилою Українського новітнього Героя злетіли голуби, наче душі наших загиблих воїнів.

Настоятель храму с. Бринці-Церковні о.Дмитро висловив слова вдячності Преосвященному Владиці Богдану Манишину й всім тим,  хто прийшов вшанувати полеглого Героя й висловив впевненість, що в Україну прийде мир і засяє нам щастя . Цього найбільше прагне сьогодні кожен з нас.

cer

poh